Početna stranica>>> 10.godina stranice vidonjac.com>>> 10.godina Arheološkog Muzeja Narona>>> 20.godina spomenika knezu Domagoju >>> Foto arhiva

 
 

10.godina meteorološke postaje Vid

Uz mnoge obljetnice ove godine navršila se i deseta obljetnica od početka rada meteorološke postaje Vid. 8.listopada 2007 u suradnji s Crometeo udrugom , mjesnim odborom Vid te gradom Metkovićem u Vid je postavljena automatska meteorološka postaja koja je u to vrijeme bila prva takva u našoj županiji. Postaja izmjerne vrijednosti šalje na računalo koje putem posebnog softwera obrađuje podatke i šalje na internet. Meteorološki podaci iz Vida dostupni su svakih 5 minuta putem računala i mobitela gdje god se nalazili. Dovoljno je da posjetite web stranice vid.hr ,vidonjac.com, metkovic.hr, pljusak.com te awekas.at i metorološke podatke iz Vida imate kao na dlanu. U ovih 10 godina zanimanje za meteorologiju i postavljanje metoroloških postaja u našoj županiji još uvijek je jako maleno, dijelom zbog neznanja a dijelom i zbog financijskih sredstava do kojih je vrlo teško doći. Svijetli primjer suradnje bila je bivša gradska vlast (MOST) na čelu s gradonačelnicom Katarinom Ujdur koja je u suradnji s gradskim firmama izdvojila financijska sredstva za kupnju nove i kvalitetnije postaje s kojom će mjerenja imati minimalna odstupanja u odnosu na ona službena. Postaja će biti naručena u Nizozemskoj, realizacija cijelog projekta trebala bi biti završena do sredine sljedećeg mjeseca. Ovim putem zahvaljujem se bivšoj gradskoj upravi na čelu s gradonačelnicom Katarinom Ujdur, gosp. Danijeli Kešini, udruzi Crometeo kao i HSŠKD Narona.

Podaci s meteorološke postaje Vid

Nova postaja biti će marke Davis

 
     
 

Copyright © 08.10.2017-Vidonjac