Početna stranica>>> Turnir Ante Taslak 2012-IV dio>>> Turnir Ante Taslak 2012-III dio>>> Turnir Ante Taslak 2012-II dio>>> Turnir Ante Taslak 2012-I dio>>> Foto-arhiva

15.Memorijalni turnir Ante Taslak

(Vid, 25.03.2012-Vicko Marušić)

Nakon završene osmine finala u Petak 23.Ožujka održano je polufinale memorijalnog turnira Ante Taslak. Ove godine po prvi puta u polufinalnim i finalnim utakmicama poluvrijeme traje 20 minuta umjesto dosadašnjih 15. U prvoj polufinalnoj utakmici snage su odmjerile ekipe "Šuškovo naselje" i Mlinište. Nakon 10-tak minuta igre mogla se zamjetiti nadmoć ekipe "Šuškova naselja" koji pred kraj poluvremena postižu pogodak i time prvo poluvrijeme završava u korist "Šuškovaca". U drugom poluvremenu probudilo se "Mlinište" koje sve više prijeti golu "Šuškova naselja" , nakon niza upućenih udaraca pada izjednačujući pogodak, ubrzo "Šuškovo naselje" odgovara novim golom i vodstvom 2:1, prednost su uspjeli sačuvati do 18 minute poluvremena kada "Mlinište" postiže pogodak i time izjednačuje rezultat 2:2, pobjednika dobivamo izvođenjem penala u kojem "Šuškovo naselje" biva uspješnije i zasluženo osiguraje mjesto u finalnoj utakmici. Na prepunim tribinama nestrpljivo se čekao početak domaćeg dvoboja između Vida i Pruda. Ubrzo nakon početka utakmice Vid postiže prvi pogodak na oduševljenje velikog broja navijača, 5 minuta kasnije dolazi do izjednačenja, nakon toga Vid ponovo postiže gol za vodstvo 2:1, pred sam kraj poluvremena Prud izjednačuje na 2:2. U drugom poluvremenu "kola su krenula nizbrdo" za pruđane, te u kratko vrijeme primaju 3 nova gola nakon čega rezultat biva 5:2. Nakon 14-te minute drugog poluvremena i timeouta pruđani odlučuju da igraju bez golmana jer na taj način dobivaju igrača više u napadu, ubrzo se vidjelo da je odluka bila ispravna jer za kratko vrijeme smanjuju vodstvo Vida na 5:4, kako se bliži kraj utakmice igrači jedne i druge momčadi sve su nervozniji, 3 minute prije kraja suci Damir Suton i Jerko Beš prijete prekidom utakmice zbog bacanja petardi u teren (prudski navijači), nakon što se situacija na tribinama smirila nastavljena je utakmica, unatoč dobrim prilikama u posljednje 2 minute pruđani nisu uspjeli izjednačiti rezultat, točku na "I" stavio je MNK Vid koji 15 sekundi prije kraja postiže pogodak za vodstvo 6:4 i time se pridružuje ekipi "Šuškova naselja" koju ćemo gledati u finalu. U Nedjelju 25.Ožujka bila je završnica memorijalnog turnira Ante Taslak. Prva na rasporedu je utakmica za teće mjesto u kojoj su snage odmjerile ekipe MNK Prud i Mlinište. U prvom poluvremenu Pruđani su bez većih problema stvorili prednost od 3:1, u nastavku su uspjeli dati još jedan gol te time povećali rezulat na 4:1, ponovo se događa situacija kao u polufinalnoj utakmici, za kratko vrijeme primili su 3 gola i time doveli utakmicu u pitanje, 5 minuta prije kraja pruđani zabijaju za vodstvo 5:4, ubrzo Mlinište izjednačuje rezultat i utakmica završava 5:5, pobjednika dobivamo izvođenjem penala u kojem pobjedu odnosi ekipa Pruda rezultatom 7:6 i time osvaja 3 mjesto što je njihov najbolji uspjeh od kada se igraju malonogometni turniri u Vidu. Sljedeća na programu bila je revijalna utakmica između ekipa Hrvatska pošta i prijatelja Ante Taslaka, prvo poluvrijeme pripalo je ekipi Hrvatske pošte koji su vodili 2:0, u drugom poluvremenu bude se prijatelji Ante Taslaka koji rezultat okreću u svoju korist nakon postizanja 4 pogotka, u nastavku utakmice pošta sprema u suparničku mrežu još 2 pogotka i time postavlja konačan rezultat susreta 4:4, zbog revijalnog karaktera utakmice nisu se izvodili penali. U finalu sastale su se dvije najbolje ekipe turnira MNK Vid i ekipa Šuškovo naselje iz istoimenog mjesta u susjednoj Hercegovini smještenog između Čapljine i Stoca. Uoči finalnog ogleda svirana je hrvatska himna te je održana počast za pok. Antu Taslaka i sve poginule hrvatske branitelje minutom šutnje. U utakmici Vid je u prvoj minuti i napadu pogodio stativu, ubrzo i još jednu a povelo je ipak Šuškovo pogotkom Matea Kozarića. Ante Bukovac izjednačio je na 1:1 a Ivan Marković doveo Vid u vodstvo 2:1 što je bio rezultat poluvremena. U drugom dijelu Mateo Kozarić u slalomu izjednačuje na 2:2. Nekoliko minuta poslije Šuškovo je imalo tri izgledne prilike u desetak sekundi kada vratar Vida brani izravne i teške udarce na gol, u idućem napadu Tomislav Kešina dovodi Vid u vodstvo od 3:2 što je i konačan rezultat finalne utakmice u kojoj je MNK Vid potvrdio prošlogodišnji naslov, nakon prošlogodišnjeg 4 mjesta ekipa Šuškovo naselje osvaja 2 mjesto. Na kraju utakmice dodijeljeni su prigodni pehari: za najboljeg golmana Ivan Petković (MNK Prud), najbolji strijelac: Leo Kozarić (Šuškovo naselje), najbolji igrač: Tomislav Kešina (MNK Vid) koje im je uručio Stipe Čamber. Načelnik našeg malog mista Ivica Ramić uručio je pehar za 4.mjesto ekipi Mliništa. Pehare za tri prvoplasirane ekipe uručio je sin pok. Ante Mijo Taslak: 1.mjesto-MNK Vid, 2.mjesto-Šuškovo naselje, 3.mjesto-MNK Prud. Po završetku dodjele pokala za 1 i 2 mjesto,organizatore turnira,suce i djelatnike hrvatske pošte u župnoj dvorani priređena je večera. Na kraju se zahvaljujem svim organizatorima 15-og memorijalnog turnira Ante Taslak na suradnji. Kompletne rezultate turnira možete pogledati na ovoj stranici.

Kliknite za uvecanje Kliknite za uvecanje Kliknite za uvecanje Kliknite za uvecanje Kliknite za uvecanje Kliknite za uvecanje